Blog

#UygulamaÖnerisi Google Trips

google-trips#UygulamaÖnerisi Seyahatlerinizi planlamanın kolay ve keyifli yolu: Google Trips

Tatile gitmek herkes için harika bir şeydir fakat tatili planlamak o kadar da harika değildir. Bilmediğiniz bir yerde bilmediğiniz yerleri nerden nereye nasıl gidilir neden bileceksiniz 🙂
Google yeni Trips uygulamasıyla bu konuda hayatınızı kolaylaştırmak istiyor.

 

Bu uygulama, temel olarak devasa bir seyahat rehberi ve dünyanın her yerindeki konumlara yapacağınız seyahatler için bir yol haritası. Uygulamaya nereye gitmek istediğinizi söyleyin, çevrimdışı kullanım için rehberi indirin ve planlamaya başlayın. Uygulama aynı zamanda uçuş yolları ve otel rezervasyonları gibi bilgileri Gmail’inizden çekebiliyor.

Uygulamanın önerileri arasında popüler turistik mekanlar ve diğer turistler tarafından ilgi çekici bulunan yerler dahil olmak üzere dünyanın en iyi 200 şehri örnek seyahat planları bulunuyor.Tabi ki seyahat planlarınızı özelleştirmeniz de mümkün! “Day plan” de yer alan “+” butonuna basarak harita görünümünden yerleri seçebiliyorsunuz. Bunun ardından Trips haritadaki her konumu numaralandıracak böylece her şey yerli yerinde ve düzenli olacaktır.

Uygulama ayrıca “magic wand” butonu ile  araştırmaya vakti olmayan ve başka planlara uymak zorunda olanlara, otomatik olarak yakınındaki görülecek yerleri gösteriyor. Üstelik gezmeye ayırcabileceğiniz boş vakitlerinizi de belirtebiliyorsunuz.

Trips’te her yolculuk rehberi sayısız bölüme ayrılıyor. Örneğin “Getting around” bölümü uçağınız iniş yaptığında hava alanını nasıl terk edeceğiniz ile ilgili toplu taşıma ve yerel taksi, araç paylaşımı ve kiralama gibi bilgileri içeriyor.

Bu esnada “Things to do” bölümü, popüler konumları, kişiye özel önerileri, açık ve kapalı alan etkinliklerini gösteriyor. “Farther away” seçkisinde ise biraz daha seyahat etmek isteyenler için ülkedeki diğer seyahat noktaları alfabetik olarak listeleniyor.  Diğer bölümler ise “Reservations”, Food & Drink” ve “Need to know” gibi başlıklardan oluşuyor.

Açık konuşmak gerekirse internette saatlerce gezinerek bulabileceğiniz bilgiler artık parmaklarınızın ucunda. Kendi şehrinizi bile yeni baştan keşfetmeniz mümkün.

Eğer Trips’e bir şans vermek istiyorsanız uygulama Android ve iOS’ta mevcut!

Benzer Yazılar


1 Aralık 2017

Elektronik Ticaret Bilgi Sistemine ( ETBİS ) kayıt ve bildirim işlemleri 1 ARALIK 2017 de başladı.

ETBİS yani Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi ve www.eticaret.gov.tr bilgilendirme platformu hizmete açıldı “Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi ve Bildirim Yükümlülükleri Hakkında Tebliğ” uyarınca kayıt ve bildirim yapılabilmesi, elektronik ticaret verilerinin toplanması ve bu verilerin işlenerek istatistiki bilgilerin üretilmesi amacıyla Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bünyesinde oluşturulan Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi (ETBİS) 01/12/2017 tarihi itibarıyla hizmete açıldı. Elektronik Ticaret Bilgi

13 Temmuz 2017

SiteBYS – Bina Yönetimi Kolaylığı

Localveri Yazılım; toplu yapı yönetimde yaşanan karmaşa ve duyulan ihtiyaçlar doğrultusunda kendi uzmanlık alanında bir program tasarladı. SiteBYS !   Profesyonel firma yönetiminin ve site içerisinde seçilen yöneticilerin taleplerine bağlı değerlendirmeler de sisteme eklenerek, Sitebys’de yönetim çok daha keyifli bir iş haline geldi. Genel anlamda yönetimlerin isteklerini maddeler halinde değerlendirecek olursak;   Daire sakini haricinde