Ürünler

Müşteri Görüşleri

Çevremizdeki WiFi sinyallerini görselleştiren uygulama

wifi
Hepimiz doğal olarak her zaman etrafımızı çevreleyen çeşitli elektrik sinyalleri olduğunu biliyoruz. Fakat göremediğimiz için onların varlığını unutmak daha kolay oluyor.

Fakat Richard Vijgen tarafından yaratılan Architecture of Radio ismi verilen yeni iPad uygulaması; baz istasyonu, WiFi yönlendiricileri ve hatta üzerimizde uçan uydulardan gelen ve bizi sararak üstü ste binen sinyalleri görselleştiriyor.

Uygulama şu anda Almanya’da bölgeye özel donanıma sahip. Kullanıcıların konumlarını almak için GPS kullanıyor ve ardından OpenCellID kullanarak yakındaki baz istasyonlarını buluyor. Uygulama, sergi alanındaki WiFi yönlendiricilerini ve Ethernet kablolarınının haritasını çıkarmak için özel olarak programlandı. Ayrıca OpenCellID’yi üstünüzden geçen herhangi bir uyduyu tahmin edebilmek için kullanıyor.

Uygulama bunların ardından bu veriyi sergi ziyaretçilerinin etrafında girdap yaparak dönen sinyallleri görselleştirmek için kullanarak projenin websitesinin “infosphere” olarak tanımladığı yani artık hepimizin içinde yaşadığı ortamı gösteriyor.

Fotoğrafta da görebileceğiniz gibi hem çok güzel hem de biraz rahatsız edici. Fakat hepsinin ötesinde bize, dijital dünyanın bizim fiziksel dünyamıza ne kadar entegre olduğunu hatırlatıyor.

Alıntıdır

Benzer Yazılar


10 Nisan 2019

Başvuru Yap

1 Aralık 2017

Elektronik Ticaret Bilgi Sistemine ( ETBİS ) kayıt ve bildirim işlemleri 1 ARALIK 2017 de başladı.

ETBİS yani Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi ve www.eticaret.gov.tr bilgilendirme platformu hizmete açıldı “Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi ve Bildirim Yükümlülükleri Hakkında Tebliğ” uyarınca kayıt ve bildirim yapılabilmesi, elektronik ticaret verilerinin toplanması ve bu verilerin işlenerek istatistiki bilgilerin üretilmesi amacıyla Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bünyesinde oluşturulan Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi (ETBİS) 01/12/2017 tarihi itibarıyla hizmete açıldı. Elektronik Ticaret Bilgi

LOCALVERİ Yazılım ve Web Çözümleri