Web sitesi tasarlatmayı planlıyorsanız…

web_sitesi_yapimi

 

Artık şirketler, ürünlerini ya da hizmetlerini en iyi lanse edecekleri yerin web sitesi olduğunun bilincindeler. Web siteleri, kuruluşun kimliğini ve öz geçmişini aktarabilecekleri doğru mecradır. Web sitesi sadece kimliği yansıtmakla kalmaz, web site var olduğu sürece sürekliliği olan ve en uygun maliyet ile yapılacak reklam sözleşmenizdir.

Önceliğiniz

 

Web site tasarım firmalarıyla ya da şahsi olarak karar vermeniz gereken bazı hususlar vardır. Web sitenin kuruluşunuza nasıl yardımcı olmasını isteğine karar vermelisiniz. Web sitesine hangi sebeple ihtiyaç duydunuz? Müşterilerinize ulaşmak, yeni müşteriler, imaj tazelemek, imaj oluşturmak, pazarda rakiplerin önüne geçmek ya da bunların tümü ihtiyaç duymanıza neden olabilir.
Böylelikle hedef kitlenizi ve hedefiniz doğrultusunda atacağınız adımların ilk basamağını atmış olacaksınız. Son olarak bütçe yönetimi yapmalı ve gereksinimleri belirlerken uzmanlardan yardım alarak toplam bütçeyi hesaplamalısınız.

 

Tasarım planlama

 

Web sitesi firmanın ilerlemesi ve müşteri potansiyelini geliştirebilmesi için en ideal araçtır. Ancak etkin kullanılması verim sağlamaktadır. Tasarım yaptırmak istediğiniz ajans ile birlikte en iyi verimi almak için proje oluşturmalısınız. Yapacağınız en büyük hata plansız rastgele yapılmış tasarım olur, çünkü ileriye dönük yapılmayan adımlar istenmeyen sorunlar ile sürekli karşılaşmanıza ve sürekli web sitenizde değişiklik isteğine yöneltir. Sürekli değişim yaşayan siteler güven vermez ve şirket imajını zedeler. Teknoloji yenilikleriyle yerinde ve zamanında yapılan değişiklikler ise imajınızı zinde tutar. Bu ayrımı unutmamak gerekir.

 

1-website

 

Tasarım aşaması

 

Tasarıma başlarken; tüm gereken verileri ajansa ulaştırmalı, kaliteli görsel içerik ve kurumsal tema tercih etmelisiniz. Şirket için uzun bilgileri, etkinlikleri, videoları, renkli görüntüleri web sitenizde değil yapacağınız diğer çalışmalara bırakmalısınız. Ana web site unutmayın kimlik ve öz geçmiş olmalı. Tasarım sürecinde belirlenen programa siz ve ajansınız entegre şekilde uymalısınız. Kurumsal yapı, zamanında ve yeterli doğru bilgiler ile hazırlanan siteler her zaman müşteri memnuniyeti sağlar.

Ajans seçiminde dikkat edilecek noktalar

 

*Ajansın referansları ve müşteri memnuniyeti ölçümlenmeli

*Web sitesi için günümüz teknolojisine uygun gereksinimleri karşılamakta yeterliliklerine bakılmalı.

*Projelendirme ve danışmanlık hizmeti veren bir ajans tercih edilmeli.

*Ajansın biten projelerindeki sitelerinin verimliliğini incelemelisiniz.

 

3-website

Ajansınızı belirlediğiniz aşamadan sonra, ajansın uzmanlığından yaralanmalı ve onların tavsiyeleri doğrultusunda planlama kolaylığı ile hareket edebilirsiniz. Localveri Dijital Çözümler’den tüm danışmanlık ve tasarım işleriniz için destek alabilirsiniz.

 

Etiket: , , ,