Teknoloji – Google’dan Haberler

Beyin gücünüz ile Google Glass’ta kontrol sizdegoo

Google Glass için geliştirilen yeni uygulama MindRDR, kullanıcılara düşünce gücüyle komut imkanı sunuyor. Kullanıcının o esnada neye odaklandığını algılayarak düşüncelerini okuyabiliyor. Sesli komutu olan “Ok Glass” uygulaması ile sadece göz kırparak fotoğraf çekmeyi mümkün hale getiren akıllı gözlük, MindRDR ile düşüncenin gücüne de adım atıyor. Kullanıcı ayrıca çektiği fotoğrafları yine fiziksel bir harekete gerek kalmadan Twitter’da ve Facebok’ta paylaşabiliyor.

Etkileyici özelliklere sahip olan MindRDR, hala geliştirilme aşamasında olmasına rağmen kullanıcıların heyecanla beklediği uygulamalar arasında yerini aldı.

Google ‘Gesture’ İşaret Dili Projesi

Google işitme engelliler için geliştirilen yeni projesi Google Gesture ile işaret dilini gerçek zamanlı konuşma diline çevirmeye hazırlanıyor. İsveç Stockholm’da yer alan Berghs İletişim Okulu ve Google ortaklığında hayata geçirme aşamasında olan proje oldukça dikkat çekti. Kullanıma ne zaman alınacağı henüz bilinmiyor.

Yıldızlı alışveriş Google’dan

Gündemden düşmeyen internet alışverişi için Google, kullanıcılara kolaylık sağlamaya başlayacak. Alışveriş arama sonuçlarına kullanıcılar değerlendirmelerini ekleyebilecek, yıldızlarla yapılan değerlendirme sonuçlarına göre kullanıcılar ürün seçme kolaylığı yaşayacak.

Google Analytics artık iOS’da kullanıma geçti

Mobil internetin tavan yaptığı günümüzde, Analytics Express’in iOS uygulamasını yayınlayan Google, geç de olsa popüler web analizi aracı Analytics’i iPhone kullanıcılarına sundu.

Web sitesi performansını anlık olarak takip edebilmenin önemini hepimiz biliyoruz. Nitekim Google Analytics kullanıcıları uzun bir süredir aracın mobil versiyonlarının çıkmasını bekliyordu. Google,Android versiyonunun ardından iPhone için Google Analytics uygulamasını da yayına aldı.

Liberio ile Google Drive kullanır gibi e-kitap oluşturun

Kendi e-kitabınızı yaratmak istiyor ama nereden başlayacağınızı bilemiyor musunuz? Ya da ePub dosyalarıyla uğraşmaktan ve karışık süreçlerden geçmekten yoruldunuz mu? Artık Liberio ile sadece birkaç adımda, karmaşık işlemlerle uğraşmadan kendi e-kitabınızı oluşturup yayınlayabilirsiniz.