Tekliflerinizi Kolayca Hazırlayın

Pek çok firma çalışma hayatının ciddi bir kısmını teklif hazırlamak, hazırlanan tekliflerin takip etmek, sonuçlandırmak için harcıyor ve çoğunlukla yapılan tekliflerde olumlu olarak sonuçlanamıyor. Tam da bu noktada Ticaret Pazarlama İş Yönetim Platformunun sunduğu çözümler arasında yer alan Teklif Sistemi firmalara teklif hazırlamada, hazırlanan tekliflerin takip edilmesinde ve sonuçlanmasında yardımcı olmaktadır.

Teklif Sistemini kullanmanın en önemli avantajlarından birisi zaman tasarrufu sağlamasıdır. Bir örnekle açıklayacak olursak, bir firmanın ortalama olarak günde 2 teklif hazırladığı ve hazırlanan her teklif için 30 dakika zaman harcandığı düşünülürse söz konusu firma yılda 33 gününü teklif hazırlamakla geçiriyor demektir. Ancak Teklif Sistemiyle teklifin kriterleri belirlendikten sonra teklif, sistem tarafından otomatik olarak yapılır ve 33 günde size kalmış olur. Böylece firma içerisinde teklif sistemi standartlara kavuşturulur ve herkesin kolayca ve hızlıca teklif oluşturmasına imkan verilir.

Teklif sistemi aynı zamanda teklifin takibini ve kontrolünü kolaylaştırır. Müşteriye verilen tekliflerin takibi, yapılan düzenli aramalar ve görüşmelerin sistem içinde raporlanması teklif takibini kolaylaştırırken personelin iş yapış şeklini düzene sokarak verimliliğini ve satış performansının artmasında etkili olur.  Müşteriyle yapılan sürekli iletişim müşteri memnuniyetini arttırdığı gibi aynı zamanda tekliflerin olumlu olarak sonuçlanmasında da etkili olacaktır. Bu konuyla ilgili yapılan araştırmalar müşteriyle sürekli iletişim içerisinde bulunan satış ekiplerinin teklifleri diğerlerine göre en az %25 daha başarı olarak sonuçlandığını göstermektedir.

Ticaret Pazarlama Teklif Sistemi özelikleri hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

Etiket: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,