Responsive Siteler SEO’da Öne Çıkıyor…

Responsive web site diğer bir deyişle mobil uyumlu web site, bilgisayar, telefon, tablet gibi tüm mobil cihazlardan rahatlıkla kullanılmaya imkan sağlayan web site tasarımlarıdır.
Mobil cihazların kullanımının yaygınlaştığı günümüzde web sitenizin mobil uyumlu olması ziyaretçilerinizin sizi ve web sitenizi bulmalarını büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.
Responsive web tasarımlar günümüzde en çok tercih edilen web site tasarımlarıdır. Bunun sebebi hem az önce de sözü edildiği gibi müşteriler tarafından kolay bulunabilmesi hem de arama motorları tarafından daha kolay algılanmasıdır. Böylece SEO uyumlu hazırlanmış bir mobil uyumlu web tasarım kolayca arama motorlarında üst sıralara çıkabilecektir.
SEO Nedir?
SEO Türkçesi Arama Motoru Optimizasyonu, web sitelerin arama motorları tarafından algılanmasını sağlayarak üst sıralara çıkarılması işlemidir. Google gibi sıklıkla kullanılan arama motorlarında üst sıralarda yer almak müşterilerin sizi ihtiyacı olduğunda kolaylıkla bulmasına yardımcı olmaktadır. SEO çalışmasıyla insanlar kendileri size ihtiyacı olduklarında ulaşabilecektir. Böylece daha fazla insana ulaşarak ürün ve hizmetlerinizi sunma imkanı bulabilirsiniz.
Mobil uyumlu bir tasarım nasıl SEO’yu etkilemektedir.
SEO alt yapısına sahip bir sitenizin olması yeterli bir işlem değildir. SEO çalışması hakkında daha ayrıntılı bilgiye bu yazımızdan ulaşabilirisniz. Daha önce de belirtildiği gibi telefondan, tabletten ve diğer mobil cihazlardan kolayca ve hızlı bir şekilde websiteye ulaşabilir olmak firmanızı rakiplerinizin bir adım ötesine taşıyacaktır. Ancak pek çok firmanın mobil kullanımının önemini kavrayıp responsive tasarımları tercih etmesiyle bu konudaki üstünlüğü devam ettirmek için mobil uyumlu tasarımın SEO çalışmasıyla da desteklenmesi hatta dijital pazarlama yöntemleriyle pekiştirilmesi gerekmek.

Etiket: , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir