Online Aday CV Havuzu Oluşturmak Artık Çok Kolay

Firmalar eleman ihtiyaçlarını pek çok kez ilan yayınlayarak gidermeye çalışmaktadırlar. Bu ilanlara başvuru yapan kişilerin öz geçmişlerinin ve başvuru bildirgelerinin bir havuzda toplanması ve içlerinden firma için doğru kararın seçilmesi insan kaynakları açısından karmaşık hale gelebilmektedir.

İnternet teknolojisinin gelişmesi ve yaygınlaşması beraberinde daha fazla kişiye daha kolay ulaşma imkanı da getirmiştir. Böylece firmalar oluşan eleman ihtiyaçlarını internet üzerinden verdikleri ilanlar aracılığıyla giderme yönelime girmektedirler.

Firmaların bu yönelimleri online iş başvuru ve ilan platformların kurulmasına neden olmuştur. Bu platformlar aracılığıyla ilana başvuran kişilerin otomatik olarak firmanın hesabındaki cv havuza alınması işletmenin kendisine uygun eleman seçimini kolaylaştırmaktadır. Ancak bu platformların ilan başına ücret alması veya paket tarifesiyle çalışması çoğu zaman firmalar açısından maliyetli bir yönelim olabilmektedir. Bu nedenle firmalar günümüzde daha az maliyetli ancak yine kolayca cv havuzu oluşturabileceği özel uygulamalara yönelmektedir.

İK Aday Başvuru ve CV Değerlendirme Yazılımı

Ticaret Pazarlama markası altında yer alan İK Aday Başvurusu ve CV Değerlendirme Yazılımı, firmaların daha az maliyetle ilan yayımlamalarına ve kendi öz geçmiş havuzunu oluşturularak adayları değerlendirmelerine olanak sağlayan bir uygulamadır. Doğrudan firmanın web sitesine entegre edilen yazılım ile firma ilan yayınlayabilir, firmanın başvuru formunu dolduran aday ilana başvuru yapabilir, yapılan başvurular ve aday öz geçmişleri havuzda toplanabilir ve adaylar kolayca değerlendirilebilir.

Online CV havuzu sayesinde eleman ihtiyacı ortaya çıktığı anda daha önce ilana başvuru yapmış veya firmaya cv göndermiş olan adayların öz geçmişlerine kolayca ulaşabilir ve değerlendirmeye başlanabilir. Daha detaylı bilgi edinmek ve ücretsiz demo talep etmek için tıklayınız.

Etiket: , , , , , , , , , , , , , , , , ,