Karşı tarafta iz bırakmanın yolları hemde 30 Sn de…

Uzmanlara göre muhasebesel başarınızın %85’i bilgi birikimi ve yeteneklerinizden değil de diğer insanlarla kurduğunuz iletişimde karşı tarafa verdiğiniz güvenden gelmektedir.

Etkileşime geçilen insanlarla saniyeler içinde sizden iyi bir enerji alıp almadıklarına karar verirler. İster iş arayan olun isterse iş veren olun veya yönetici ilk izlenim daima önemlidir.

Kişilerin hem kalbini ve hemde aklını kazanmak istiyorsanız yazımızı okumaya devam ediniz.

Savaş veya Kaç Tepkisini Nötürleştirin
İlk görüşmenin ilk saniyeleri içgüdüsel bir reaksiyonun sonucu olarak kendimizi güvende hissedip hissetmediğimizi bize söyler. Mantıklı olun ve hiç bir tehdit oluşturmadığınızı gösterin.

Sınır Çizgilerine Saygılı Olun
İnsanların alanlarına ve sınırlarına karşı saygılı ve hoşgörülü olun. Eğer yapacaklarınız karşısında kararsız iseniz diğer kişilere bakıp yol alabilirsiniz. Eğer omuz çıkıyorlarsa sizde omuz çıkın, geri duruyorlarsa sizde geri durursunuz. Böyle şeylerin her kültürde farklılık gösterdiğinin farkında olun.

Beden dili ile ilgili dikkatli olun
Beden dili, ilk başlarda iletişimin yarısını oluşturur.  Dolayısıyla ilk etapta kelimelerden daha yüksek bir sese sahiptir bu dil. Dikkatinizin karşı tarafta olduğunu gösteren sinyaller gönderin ve aynı zamanda yüreğinizin kendisine açık olduğunu gösterin.  Böylece iletişim ve güven konusunda bir sorun olmadığı göz temasından ortaya çıkacaktır.

Pozitif Olun
Beynin dilini  resimler, sesler, duygular, tatlar ve kokular oluşturur. Negatif olan şeyleri pozitif olana göre beyne tercüme etmek çok daha zordur. Daha çok çalışın ama pozitif kalmaya çalışın.

Hareketlerinizi kontrol altında tutmaya devam edin
Genel olarak saçtığınız enerji insanların cevap verebileceği bilinçdışı ilk karşılıktır. Paniklemiş durumdaysanız sakinleşmeye başlamalısınız. Dikkatiniz dağılmış ise pozitif kalmaya devam etmelisiniz. Sadece pozitifi bir izlenim bırakmakla kalmayacak aynı zamanda da kendi modunuzu yükselteceksiniz.

Açık fikirli, meraklı ve ilgili olun
Sürekli karşı taraf konuşur ve sizde izlerseniz avantaj ona geçecektir. İlgili, açık görüşlü olun, hayal güçlerini zorlayan sorular sorun ve muhabbeti siz yönlendirin.

Başarı için giyinin
Kendi tarzınızı yansıtacak şekilde giyinin. Size bakacak olan kişi sizi tarzınızdan anlasın.

Final vuruşu yapın
İlk kez görüştüğünüz her bağlantınız için hayatımın en önemli “anını” yaşıyorum şu an diye başlayın. Çünkü, bunun ne zaman olacağını gerçekten bilemezsiniz.

Etiket: , ,