İşletmelerin Gözü Facebook Videolarında…

Facebook‘ta, her gün ortalama 1 milyardan fazla video izlendiğini biliyor muydunuz?
Raporlara göre, insanlar ve markaların facebook üzerinden yaptığı video paylaşım oranı geçen yıla göre %260 artış göstermekte… Verilerle bunları kanıtlamak zorunda bile değilsiniz. Kendi Facebook zaman tünelinizi açıp bir bakın isterseniz.

Şirketler pazarlama stratejilerini hızlı bir şekilde kitlelere yaymak için Facebook üzerinden video paylaşma yoluna gitmeye başladılar… Çünkü;

 

Youtbe Videolarından daha çok Facebook Videolarını izler olduk;

“Amerika’da bulunan Facebook ziyaretçilerinin yarısı en az bir video izlemektedir” diyor, Facebook medya ekibi. Geçen yıla göre kişi başına video paylaşımı yüzde 94 oranında artmış bulunuyor aynı ülkede. ABD’de Facebook kullanıcıların yüzde 76’sı yeni video keşfetmek için sosyal ağlarda gezindiğini belirtiyor.

Markalar bunu farketmiş olacak ki artık youtube üzerinden değil, direct olarak Facebook üzerinden video paylaşım yoluna gidiyorlar. Markalar, Geçen aralık ayından bugüne Facebook üzerinden daha çok paylaşım yapmış Youtube ile karşılaştırıldığında.

Eski zamanlara göre video çekimi ve dağıtımı pahalı değil…

Günümüzde kaliteli bir video üretmek eskiye göre çok daha kolay ve ucuz. Akıllı telefonlar, video mobil uygulamaları  ve gelişen teknolojiler sayesinde paylaşımı kolay videolar oluşturmayı kolaylaştırıyor ve maliyetini düşürüyor. Ayrıca müşteriler tarafından üretilmiş başarılı içerikler bile daha az maliyet ile çok daha başarılı bir hal alabiliyor.

Şirketler artık büyük maliyette reklam bütçelerinden kurtulmuş oluyor. Doğru müşteri kitlesinin nerede olduğu konusunda yine Facebook yardımcı oluyor. Böylelikle ürününüzle ilgili olamayan kişilerle muhataba almanıza gerek bile yok…

Trend Facebook Videolarında artık…

Neden fotoğraf, özlü söz veya bir linklendirme değilde artık video diye akla gelen ilk soru.

Socialbakers bunu bizim için araştırmış; Facebooktaki video paylaşımları, fotoğraf veya diğer türlü paylaşımlara göre %135 daha çok insanlara ulaşmış. Facebook üzerinde paylaşılan ve zaman tünelinde görünür görünmez oynamaya başlayan ve insanın ilgisini çeken yapısı da videonun yerini sağlamlaştıran nedenlerden biri. (tabi hala otomatik oynatmayı kapatmayanlar için geçerli bir durum 🙂 )

Facebook şirketide videoya yatırım yapıyor

Facebook üzerinden video sayısında görüntüleme sayısının giderek artmasıyla Facebook tarafından o alanda gelişmeler gerçekleştirilmesine ve hem işletmelerin hem de tüketicilerin daha kolay video içerik üretmesini kolaylaştıracak gelişmeler sağlandı, sağlanıyor.

Facebook online video dünyasında en yukarıya tırmanmak için piyasayı ele geçirmeye çalışmaya başladı bile. Video pazarında başarılı olmak için çok çalışıyor gibi.

Sizlerde bunu deneyimleyerek kendi işinizde ne kadar fayda sağlayacağını görebilirsiniz.

Sosyal Medya Danışmanlık Hizmetlerimiz için bizi arayınız… 4443572

Etiket: , ,