İçerik Pazarlaması Nedir?

İçerik Pazarlaması Nedir?
Anlaşılır olması için en basit anlatımıyla içerik pazarlaması; websitesi veya bloğunuzdaki ürün, hizmet veya projelerinizin içerik ve tanıtımlarının hedef kitlenizin ihtiyaçları ile doğru orantılı özelliklere sahip olmasıdır.

Örneğin Localveri olarak ürün hizmetlerimizden Site ve Apartman Yönetim Yazılımı ürünümüzle ilgili içeriklerimizde müşterilerimizin sorularına cevap üretemiyorsak o zaman dijital pazarlama stratejilerimize doğru imkanlar sağlamamamış olabilir

Peki içerik pazarlamasında genellikle hangi hatalar yapılıyor?

* Çoğu marka, ürün ve hizmetlerinde rakiplerini taklit etmeye çalışıyor ve genellikle içerikler bir birinin kopyası oluyor. Bu da bir birinin benzeri olan ve hiç bir şey anlatmayan websiteleri ortaya çıkıyor.

* Firmalar, ürün, hizmet ve projeleri için hem hazırlık, hem de geliştirme sürecinde bu alana bütçe ayırmıyorlar. Bu da ortaya çıkan içeriklerde vasat ve ihtiyaçlara cevap vermeyen sonuçlar ortaya çıkarıyor.

* Firmalar dijital pazarlama çalışmalarını bu alanda uzmanlaşmış, yetkin firmalar yerine donanım firması, güvenlik firması, matbaacı gibi alanlara uzmanlaşmış firmalara yaptırıyorlar.

Localveri, 2003 yılından bu yana çalıştığı müşterilerine, interneti kullanarak pazarlama ve tanıtım faaliyetlerine katkı sağlayacak çözümler geliştirmek için çalışıyor.

Etiket: