Facebook Videolarının Otomatik Açılmasına Sinir Oluyorsanız..

Face popülerliğini korumak adına sürekli atılımlar yapıyor. Son olarak Mark Zuckerberg’in katıldığı ALS hastalığına dikkat çeken #IceBucketChallenge kampanyası için Mark, bir kova dolusu buzlu suyu başından aşağıya boşaltığı video oldukça ilgi gördü. Türkiye dahil her yerde ilgi gören, ünlülerden esinlenerek ergenlik çağındaki kullanıcılarında eklendiği proje; yeni bir sosyal proje akımı başlatmış oldu.

website

 

Tabi her video izlenir mi? İzlenmez. Bu aktiviteden önce Face’in yeni özelliği otomatik video başlatma, her videoyu izlemeyen kullanıcılar için oldukça sinir bozucu bir hal almaya başladı. Fakat bundan kurtulmak oldukça kolay. Boşuna megabayt harcamak istemeyen ya da yerli yersiz her videonun anında görüntü şov yapmasından sıkılan kullanıcıların izlemesi gereken yol;

1- Facebook’a PC’den bağlanıyorsanız “Ayarlar” sekmesinde sol en alt köşede “Videolar” sekmesini tıklayın. “video ayarları” başlığından “videoları otomatik oynat” seçeneğini seçerek kapatabilirsiniz.

 

website

 

2- Belki bilgisayarınızda pek rahatsız olmazsınız ama otomatik video oynaması telefonda oldukça sıkıntılı, özellikle de servis sağlayıcıların bize kampanya adı altında tanığı uyduruk internet kotaları varken. Telefonunuzdan da Facebook uygulamasında uygulama ayarlarına girerek “video otomatik oynatımı” kısmını açık, kapalı ve sadece wi-fi olarak değiştirebilirsiniz.

 

.  website

Etiket: , , ,