EVDEN ÇALIŞIRKEN VERİMLİLİĞİNİZİ ARTTIRACAK 4 İPUCU

Evden çalışıyor olmak birçok kişi için büyük bir fırsattır. Kendi çalışma saatinizi seçmeniz, pijamalarınızla çalışabiliyor olmanız ve bir çok pozitif yönü olduğu düşünülebilirsiniz. Fakat bunların birçoğu verimliliğinizi engelleyebilir.
İşte verimliliği sağlayabilmek için küçük ipuçları:
Günlük kıyafetlerinizi giyin
Evde çalışmanın en büyük avantajlarından birisi pijama veya eşofmanla çalışabilmek olduğunu düşünürüz. Fakat bunun verimli bir yöntem olduğunu söyleyemeyiz. Çünkü gün için hazırlanmayıp, yeni uyanmış hissi yarattığınızda vücudunuz ve zihniniz tembelliğe yönelecektir. Günlük olarak giyinmemiş olmanız, profesyonelliğinizi zedeleyerek, özgüven ve verimliliğinizi azaltacaktır. Evde çalışacağınızda günlük kıyafetlerinizi giymiş olursanız; vücudunuza o gün çalışmanız gerektiği hissini vermiş olur ve evde çalışma moduna kolayca adapte olabilirsiniz.
Çalışma saatlerinizi belirleyin
Gün içerisinde belirli bir plan üzerinden gitmek daha verimli ve sizin için yararlı olacaktır. Çalışma saatlerinizi belirlediğiniz takdirde çalışmadan önce ve ya çalıştıktan sonra ne yapacağınızı da kolaylıkla belirleyebilirsiniz. En uygun ve en verimli olacağınız zamanı çalışmaya ayırırsanız, işinizi daha kısa sürede bitirebilir gün içerisinde kendinize de zaman ayırabilirsiniz.
Çalışma alanı belirleyin
Evde çalışıyor olmanın bir diğer artısı çalışmak istediğiniz alanı kendiniz belirliyor olmanızdır. Oturma odası , yatak, koltuk hepsi sizin için birer çalışma alanı oluşturabilir. Gerçekten kulağa hoş geliyor fakat size tavsiyem, çalışma alanınızın rahatlığından çok o alanda verimlilik sağlayıp sağlayamayacağınıza bakmanız. Koltukta çalışırken ne kadar verimli olabilirsiniz? Uykunuz gelecek mi? Televizyona takılacak mısınız? Bu tür noktaları değerlendirerek kendinize verimli bir çalışma alanı belirlemelisiniz. Ve tavsiyem evinizdeki en rahat masayı kullanmanız. Ayrıca çalışma alanı belirlerken çok zaman kaybetmemelisiniz.
Tutarlı molalar verin
Verdiğiniz araların tutarlı olması önemlidir. Çalıştıgınız her bir ya da bir buçuk saatten sonra kendinize mola verin. Bahçeye ya da balkona çıkıp temiz hava almak, kısa süreli bir yürüyüş bu molalarda zihninizi dinlendirip tazeleyecektir.

Alıntı

Etiket: