E-Ticaret Sistemi Nedir ve Neden İhtiyaç Vardır?

MCluhan’ın tabiriyle dünyanın küresel bir köy haline gelmesi ülkelerin sınırlarını silikleştirmiştir. Gelişen küresel dünyayla pek çok şeyin küreselleşmesi gibi ticaret de küreselleşmiş ve internetin yaygınlaşması, güvenli hale getirilmesi e-ticaretin yaygınlaşmasına neden olmuştur. Günümüzde büyük holdinglerden küçük işletmelere ve hatta sıradan bireylere kadar pek çok kişi gündelik ihtiyaçlarını gidermek için internetten alışverişi tercih etmektedirler.

Dünyada son 4 yılda e-ticaretin hacmi 630 milyar dolardan 1,6 trilyon dolara çıkmıştır. Toplamda perakende içerisindeki payı ise %4,2’den %8,5’e ulaşmıştır. Bu oranların 2021’de %13 seviyelerine ulaşması beklenmektedir. Böylesi genişleyen pazarda e-ticaret sisteminin olmaması rakiplere karşı en büyük eksiklik olarak görülebilmektedir.

Yukarıda söz edildiği gibi büyük firmalardan küçük işletmelere kadar, herkesin dijital alışverişe yönelmeleri, dünyada e-ticaret hacminin böylesine hızlı gelişmesi ve böylesine büyük bir pazardan pay alınmak istenmesi firmaları e-ticaret sistemleri kullanmaya yönlendirmektedir.

Localveri Yazılım, sizin e-ticaret iş fikrinin oluşumundan ilk ürünün satışına kadarki tüm aşamalarda yanınızda yer almaktadır. Sektördeki 15 yıllık deneyimiyle e-ticaret sisteminizin yapılandırma, uyarlama, eğitim, destek konularında sürekli yanınızda yer almaktadır. Kısacası Localveri, e-ticaret programı satmıyor. Sadece e-ticaret girişiminizin hayal kırıklığına uğramasına engel olarak başarılı şekilde süreci yönetmenize yardımcı olmaktadır.

Etiket: , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir