Benchmarking Analizi Nedir?

Son zamanlarda firmalar hızla gelişim ve değişim göstermektedirler. Eğer ki yaşamlarını devam ettirmek istiyorlarsa değişmek zorundadırlar da. Günümüzde kalıcı başarıyı yakalayabilen firmalar, yürüttükleri strateji ve uygulamalarıyla değişen dünya koşullarına uyum sağlamaya çalışmaktadırlar. Benchmarking Analizi de bu değişen dünyaya ayak uydurmak için firmaların kullandığı yöntemlerden sadece birisidir.

Türkçeye kıyaslama ya da karşılaştırma olarak çevirebileceğimiz Benchmarking, örgütlerin aynı faaliyet alanında yer alan rakiplerin belirli kriterler doğrultusunda kıyaslama yapılması ve ileriye dönük stratejilerin belirlenmesini kapsamaktadır.

Belirlenen kriterler doğrultusunda eksik yönlerin belirlenmesi, SWOT analizinin yapılması, rakiplere göre avantajların belirlenmesi  örgüt için yaşamını devam ettirebilmesi ve kalıcılığını sağlaması açısından oldukça önemlidir ve firmanın yaşamı içerisinde belirli aralıklarla Benchmarking Analizi yaptırması gereklidir.

Biz Localveri Yazılım & Web Çözümleri olarak her bir müşterimiz için Benchmarking Analizini yaparak onların rakiplerine göre ne gibi artıları var ne gibi eksileri var belirleyerek vereceğimiz hizmeti analiz sonucuna göre şekillendiriyoruz. Böylece yapılan çalışma ileriye dönük,  müşterimizin hedeflerine ulaşmasına yönelik olarak oluşuyor ve rakiplere karşı bir avantaj sağlıyor.

Etiket: , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir