B2B Sistemi Nedir ve Avantajları Nelerdir?

İngilizce’de Business to Business kelimesinin kısaltması şeklinde yazılan B2B sistemi firmaların kendi bünyelerinde yaptıkları tüm ticari işlemleri internet üzerinden gerçekleşmesine imkan sağlayan e-ticaret uygulamasıdır.

B2B Bayi Yönetim Sisteminin diğer bir tanımı ise, firmaların iş ortaklarına, bayilerine, servislerine, potansiyel ve mevcut müşterilerine kullanıcı bilgileri tanımlamasıyla onların bu bilgilerle kendilerine ayrılan işlemleri yapmasına olanak sağlayan, Türkiye’de en fazla kullanılan mobil uyumlu yazılım uygulamasıdır.

B2B bayi yönetim sistemini genellikle farklı lokasyonlarda bulunan  çok sayıda tedarikçiyle ve müşteriyle çalışan, sayıca fazla satış ekibi kullanan ve pek çok mağaza ve showroomu bulunan firmalar kullanmaktadır. B2B sistemi yukarıda saydığımız kullanıcıların işlerini görmelerinde oldukça kolaylık sağlamaktadır.

B2B Bayi Yönetim Sistemi kullanmanın kullanıcı firmalara belirli kolaylıklar sağlamaktadır. Bunlara kısaca değinecek olursak; tüm müşteriler ve potansiyel müşteriler, bayileri, servisleri tek bir sistem altında toplayarak iş tasarrufu gerçekleştirir. B2B sisteminin temel amaçlarından birisi az iş gücüyle daha verimli ve kararlı iş modelli üretmektedir. Bu nedenle aynı ciroya sahip firmadan sistem kullanıcısı olanın satış ve sipariş giderleri diğerlerine göre daha az olacaktır. Online tahsilat kolaylığı sağlar. Kolay kullanım olanağı sunduğu için çalışanların ve kullanıcılarının verimliliğini arttırır ve sistem içerisinde bulunulan özelliklerle sayesinde müşteri bağlılığını arttırmayı hedefler.

Etiket: , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir