Ayın Kitabı Josh Kaufman tarafından kaleme alınan Kendi Kendine MBA

Josh Kaufman kendi gelişimi için bugüne kadar okuduğu kitap ve takip ettiği bloglarda yer alan bilgileri analiz ederek kendisine ait MBA programını yaratmış ve bu programdan herkesin yararlanabilmesi için de kitap olarak yayımlamayı tercih etmiş.

Kaufman, hayatlardan iki yıl ayırarak ve ciddi paralar harcayarak sadece bir diploma için boş bir çaba içerisine girdiğini belirtiyor. Bir yüksek lisans programının yerine zaman ve paranın bir iş deneyimi yaşanmak için harcanmasının daha doğru olacağını vurguluyor.

Pegasus Yayınlarının yayımladığı ve Muhtesim Güvenç’in orijinal dilinden çevirdiği kitap,11 ana başlık ve 248 alt başlıktan oluşuyor. Bir yüksek lisans programında alabileceğimiz bilgilerden daha değerli ve uygulanabilir bilgilerin gerçek bir iş deneyimiyle edinebileceğimizi iddia ediyor. Kendi kendine MBA doyurucu bir içeriğe sahip ancak bir yüksek lisans programını hemen bitiremiyorsak bu kitapta bir solukta okunabilecek bir kitap değil.  Sürekli elimizin altında bulunması ve her ihtiyaç durulduğunda kaynak olarak kullanılabilecek bir değer. Faydalı bir okuma deneyimi sağladığı söylenebilir.

Etiket: , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir