Ali Baloğlu hastalarıyla internet ortamında buluştu

alibalbulten1956 yılında Akşehir’de doğan Dr. Ali Baloğlu, orta öğrenimini Konya Maarif Koleji’nde 1967-1974 yılları arasında tamamlayıp İstanbul Üniversitesi  Tıp Fakültesi’nden 1980 yılında mezun olmuştur. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Üroloji kliniğinde asistanlığa başlayan ve bir süre sonra buradan Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği’ne geçen Dr. Baloğlu, 1985 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olmuştur. İzmir 800 yataklı Asker Hastanesi’nde yedek subaylığını tamamladıktan sonra Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1.Kadın Doğum Kliniği Başasistanlığı’na atanmış 1991’de Şef Yardımcısı ve 1998 yılında yapılan ÖSYM- Merkezi Bilim Sınavı sonucu Klinik Şefi olmuştur. 1992 yılında üniversite doçentliğine yükselmiştir.

Prof.Dr. Ali Baloğlu Türk jinekoloji ve Obstetrik Derneği İzmir Başkanlığı, TJOD İkinci Başkanlığı ve Yönetim Kurulu üyeliği ayrıca Türk Jinekoloji ve Obstetrik Yeterlilik Kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Halen Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği İkinci Başkanı olarak görev yapmakta olan Baloğlu birçok mesleki dernek ve örgütün kurucu ve yönetim kurulları üyeliklerini yapmıştır. Prof.Dr.Ali Baloğlu; İngilterede Londra Üniversitesi St George’s ve Sheffield Üniversitesi Tıp Fakültelerinde 8 ay süreyle değişik alanlarda akademik çalışmalarda bulunmuştur.

Böylesine geniş bir birikim ve deneyime sahip olan Baloğlu, Localveri tarafından tasarlanan web sitesi ile internet ortamına adım attı. Tüm tecrübesini paylaşmak  ve hastalarıyla internet ortamında  buluşma noktası yaratmak amacıyla  web sitesi projesini Localveri ile hayata geçirdi. www.alibaloglu.com adresinden siteyi inceleyebilirsiniz.

Etiket: