Pinterest Makale Paylaşımları ile Gündemde

pinterestbulten(1)

Geçtiğimiz günlerde reklam özelliğini duyuran Pinterest, sosyal ağ üzerinde pin’lenen makalelerin kapsamını genişlettiğiniduyurdu. Sadece fotoğraf ve ürün görselleri paylaşılmasının önüne geçmek isteyen Pinterest bu yeni güncellemesi ile kullanıcıların web’de bulduğu makale ve yazıları ağda daha detaylı olarak paylaşmasını sağlayacak.

Pinterest’te şimdiye kadar kullanıcılar web’de karşılarına çıkan makalelerin URL’lerini ekleyerek kategorilere atayabiliyorlardı. Ancak bu pin’ler sadece makalenin linki ve ufak bir görselini kapsıyordu.
Makale ve metin pin’lemesinin sınırlarını genişleten Pinterest’te artık içeriksel pin’lerin başlığı, yazarı, özeti ve kaynak linki de görüntülenebilecek. Bundan sonraki paylaşımlarda geçerli olacak olan bu yeni özellik kapsamında ayrıca eski pin’ler de otomatik olarak bu görünüme çevrilecek. Pinterest’te her gün 5 milyondan fazla yazının pin’lendiği biliniyor. Pinterest, medya yayıncılarının birçoğunun Pinterest’i sitelerine trafik çeken bir sosyal ağ olarak gördüğünü ve içeriklerini Pinterest hesaplarında bu yüzden pin’leme yolunu seçtiğini söylüyor.