Ürünler

Müşteri Görüşleri

60 SANİYE DE MOTİVASYON

60 Saniyede Motivasyon

60 Saniyede Motivasyon

motivasyon, localveri

Ne kadar güçlü, kendinden emin ve kendi ayaklarimizin üzerinde duruyor olursak olalim nihayetinde insaniz. Dogamiz geregi de kabul görmeye, begenilmeye, motive edilmeye ihtiyaç duyariz.Aceleniz var, zamaniniz kisitli,gün içinde yapacak çok isiniz var. Ama kendinizi motive etmek adina harcayacak 60 saniyenizde mi yok?

Insan oldugumuzu, dogamiz geregi takdir edilmek istedigimizi vurguladik. Pekala o gün etrafimizdaki herkes kendi isleriyle mesgulse ve bizi onaylayacak tek bir cümle duymak sansimiz yoksa ne olacak?

Gün boyunca ´Beyaz atli takdir prensi´nin bir sekilde bize ulasip takdir etmesini mi bekleyecegiz?

Elbette bizim disimizda kalan insanlardan takdir görmek güzel ve muhtesem bir motivasyon kaynagidir. Ancak dilerseniz gelin özellikle sabahlari bu isi hiç kimselere birakip kimseleri beklemeden kendimiz yaparak güne güzel bir baslangiçla ´Merhaba´ diyelim.

* Güne Kendinize Günaydin diyerek baslayin :

Unutmayalim, biz birer bireyiz ve tartismasiz degerliyiz. Annemiz, babamiz, çocugumuz, ögrencilerimiz, çalisanlarimiz, arkadaslarimiz, hiç kimse için degilse bile bu evrenin bir parçasi oldugumuzdan biz degerliyiz.

O halde her sabah gözümüzü açtigimizda;

-Öncelikle kendimize günaydin diyerek günümüzün güzel geçmesini dileyelim. Kendimize ismimizle hitap ederek, örnegin ´Sevgili Ayse günaydin bu gün bol isikli ve güzel bir gün olsun senin için´ dedigimizde zannederim buna kimsenin bir itirazi olmaz ve pek fazla da zamanimizi almaz.

– Insanin kendi kendisine ismi ile seslenmesi baslarda belki biraz komik gelebilir ancak denendiginde kendimizle iletisime geçtigimiz ve kendimizi kabul ettigimiz için mutlak bir fayda saglayacaktir. Öte yandan kendimize deger verdigimizde baskalarinin ne kadar degerli oldugunu anlamamiz daha kolay olacaktir.

– Bundan sonra sira elbette diger aile bireylerine günaydin demeye geldi ki, bunu yaparken yüzümüzde bir gülücük olmasina özen gösterelim. Yataktan kalkar kalkmaz, yüz kaslarimiza hareket verip, bunu bir gülücükle desteklersek, günün devaminda, yüzünüzde bir gülümseme ile dolasmaniz daha da kolaylasacaktir.

* Kendinizi simartin:
-Degerli oldugumuzu kabul etikten sonra kendimizi biraz olsun simartmayi da ihmal etmeyelim.

Acaba bugün canimiz güne kahve ile mi baslamak ister, bir bardak bitki çayiyla mi, yoksa söyle bir koca bardak süt veya çukulata mi? Genellikle süt veya bitki çaylari daha sagliklidir bu kesin ancak karar size ait konu da kendinizi simartmak oldugundan tercihinizi siz yapacaksiniz. Içecegimizi de seçtikten sonra bu asama bitti.
Satirlari okuyan bir kisim arkadaslarin söyle dedigini duyar gibi oluyorum ´Ne kahvesi ne sütü, ben dislerimi firçalayip kendimi evden disari zor atiyorum´
Vakti bu kadar kisitli olanlara önerim evlerinde kagit bardak bulundurmalari olacaktir. Evden çikarken yaniniza yarim bardak kahve alip hem yürüyüp hem de yudumlayalim. Denemeden ne kadar keyifli oldugunu tahmin bile edemezsiniz.

Aynaya bakma zamani:
-Pamuk prensesin üvey annesi kötü ruhlu cadi bile aynaya bakip kendisine iltifatlar yagdirip kendisini motive ediyordu.

Dikkatinizi kendinize odaklayarak aynaya bakin. Sakin kenarda devrik duran dis macunu tüpüne veya arkalarda asili duran ancak düzeltilmesi gereken havluya falan takilmayin. Sadece kendinize bakin. Kendinize iyi olan ve begendiginiz bir yönünüz için iltifat edin.
Bugünkü iltifat sebebiniz çocuklarla iyi iletisim kurmaniz veya bir önceki gün basardiginiza inandiginiz güzel bir is olabilir. Konunun çok önemli olmasi gerekmiyor, sadece sizin begenmis olmaniz yeterli. Kendinizi bu ufak basari ile güzel ve degerli buldugunuzu sesli olarak ifade edin.

– Bunu yaptiktan sonra hosunuza giden fiziki bir özelliginizi seçerek yine kendinize bu konuyu vurgulayin.´Saçlarin çok parlak´ veya ´Bu yeni dis macunu dislerini daha çok beyazlatti´ gibi basit bir sey olabilir. Hiç birimiz dünya güzeli veya kusursuz yakisikli degiliz. Sonuç olarak herkesin bir dönem taptigi, benzemek için ugras verdigi Marylin Monroe bile kendisini begenmedigi bir dönem geçirmis.

– Evden ayrilip yola çiktiginizda, karsiniza çikan agaçlara, çiçeklere bakmayi, tanidiklariniza gülümseyerek günaydin demeyi de ihmal etmeyin. Çiçeklere bakmak sizi rahatlatacak, tanidiklariniza günaydin demekse hem onlarin hem sizin kendinizi daha iyi hissetmenize yardimci olacaktir.

– Güne güzel bir moralle baslamak öncelikle kendimize olan sorumlulugumuzdur.
Elbette gün içerisinde iyi, kötü, stresli olaylar gelip bizi bulacak ve kaçinilmaz olarak moralimizin de bozuldugu anlar yasanacaktir. Bunlarin hayatin normal cilveleri oldugunu aklimizda tutup yasadigimiz sürece kimi zaman bizi rahatsiz edebileceklerini kabuk etmek gerekir.

Önemli olan kendimizi olaylari karsilayacak denli güçlü hissetmemizdir. Güne güzel bir baslangiç yapmaksa durumu kolaylastiracaktir.

Bu arada kendimize günaydin dememiz, bir içecek ikram edip, tercih hakki tanimamiz veya ufak birkaç iltifat sözü söylememiz acaba 60 saniyeden fazla zamanimizi almis midir ? Almamistir diye düsünüyorum. O zaman lütfen güne güzel bir moralle baslamak adina bu bir dakikayi kendinizden esirgemeyin.

localveri

 

Benzer Yazılar


1 Aralık 2017

Elektronik Ticaret Bilgi Sistemine ( ETBİS ) kayıt ve bildirim işlemleri 1 ARALIK 2017 de başladı.

ETBİS yani Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi ve www.eticaret.gov.tr bilgilendirme platformu hizmete açıldı “Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi ve Bildirim Yükümlülükleri Hakkında Tebliğ” uyarınca kayıt ve bildirim yapılabilmesi, elektronik ticaret verilerinin toplanması ve bu verilerin işlenerek istatistiki bilgilerin üretilmesi amacıyla Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bünyesinde oluşturulan Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi (ETBİS) 01/12/2017 tarihi itibarıyla hizmete açıldı. Elektronik Ticaret Bilgi

13 Temmuz 2017

SiteBYS – Bina Yönetimi Kolaylığı

Localveri Yazılım; toplu yapı yönetimde yaşanan karmaşa ve duyulan ihtiyaçlar doğrultusunda kendi uzmanlık alanında bir program tasarladı. SiteBYS !   Profesyonel firma yönetiminin ve site içerisinde seçilen yöneticilerin taleplerine bağlı değerlendirmeler de sisteme eklenerek, Sitebys’de yönetim çok daha keyifli bir iş haline geldi. Genel anlamda yönetimlerin isteklerini maddeler halinde değerlendirecek olursak;   Daire sakini haricinde

LOCALVERİ Yazılım ve Web Çözümleri