SEO NEDİR?

SEO, diğer adıyla Arama Motoru Optimizasyonu özetle; ürün, hizmet ve projelerin arama motorlarında ilk sayfalarda kullanıcıların aradıkları kelimelere göre doğal sonuçlara göre üst sıralarda listelenebilmesidir. Genel olarak herkes anahtar kelimeleri ile özellikle Googleda birinci sayfada çıkmak ister, işte bu aşamada sitenizin tasarımından önce arama motoru optimizasyonu devreye girer. Doğal yollarla birinci sayfada olabilmek iyi bir alt yapı ve çalışmaya ihtiyaç duyar.

Seo hizmeti firmaların arama motoru performansını arttırmak için sizin için yaptığı altyapı ve reklam çalışmalarıdır. Buna kodsal düzenlemeler, google organik bağ kurulumları, çeşitli firma sitelerine kayıtlar, google adwords, içerik düzenlemeleri gibi birçok şey dahil edilebilir.

Web tasarımı konusunda bilgi sahibi iseniz, yönetilebilir bir web siteniz varsa ve araştırma yapmak için vaktiniz varsa sitenizi sizde arama motorları için uygun hale getirebilirsiniz.
Ancak her işte olduğu gibi işin ehline bırakmak daha doğru bir tercih olacaktır. Çünkü yanlış yapılan seo çalışmaları sitesinizi yükseltmek yerine düşürebilir hatta daha kötüsü banlanmasına sebep olabilir. Bu sebeple profesyonel yardım alarak sağlam bir çalışma yapılması daha uygun olacaktır.

SEO HİZMETİ İÇİN NELER SUNUYORUZ?

Localveri olarak müşterilerimizi, ürün, hizmet ve projelerini ilgili kelimelerde gerek web site içi çalışmalarla, gerekse web sitesi dışında yapılacak çalışmalarda arama motorlarında üst sıralarda listelenmesine yardımcı olacak çalışmalar yapıyoruz. Bilindiği gibi özellikle Google, Türkiye’de çok yoğun bir kullanıma sahip, internet kullanıcıları aramalarında ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetlerle ilgili tercih ettiği kelimelere göre çıkan sonuçlarda yer almak, potansiyel müşteri oluşturmak firmaların çok önem verdiği bir konu, liste sayfasında sadece 10 sonucun olması, kullanıcılarında ilk birkaç sayfa içinde tercihini yapması SEO konusunda firmaları birbiriyle yarışır hale getirdi. Localveri Arama Motoru Optimizasyonu hizmeti olarak müşterilerine bir SEO Ajansı olarak hizmet vermektedir.

Bu kapsamda,

  • Arama Motoru Optimazyon hizmeti isteyen müşterimizle beraber ihtiyaç analizi yapıyoruz
  • Öne çıkması planlanan anahtar kelimeleri belirleyerek gerekli SEO Stratejisini belirliyoruz
  • Belirlediğimiz arama motoru optimazasyon çalışmaları kapsamında web sitesi içinde ve altyapısında gerekli çalışmaları yürütüyoruz
  • Web site dışında yapılacak diğer çalışmaları belirlediğimiz zaman dilimi içinde devam ettiriyoruz.

BU ÇALIŞMALAR YAPILDIĞINDA HEMEN BİRİNCİ SAYFAYA ÇIKAR MIYIM?

Bu anahtar kelimelerinizin genelliğiyle orantılı bir durumdur. Rekabetin fazla olduğu kelimelerde yükselmek zordur ve zaman almaktadır ancak imkansız değildir, doğru seo hizmeti ile googla ilk sıra size ait olabilir.
Alınan tıklanma sayısı, diğer sitelerden alınan linkler, sosyal medya hesaplarının aktif kullanılması ve sosyal medyada yapılan reklam çalışmaları arama motoru performansınızı etkileyen birçok faktörlerdir.
Sadece altyapısal çalışmayı yaparak beklemek istediğiniz sonuca geç ulaşmanıza sebep olabilir. Bu nedenle yapılan arama motoru optimizasyonu çalışmalarını sosyla medya hizmeti ve e-bülten gibi diğer faaliyetlerle de desteklemeniz gerekmektedir.