Online Satış Ekibi Yönetimi

online satış ekibi yönetimi

online satış ekibi yönetimi

Şirketlerde satış departmanları, potansiyel müşteri edinme, mevcut müşterilerin etkin yönetilmesi, firmanın yeni ve mevcut ürün, hizmet ve projelerinin pazara sunulması ve satışının gerçekleştirilmesini sağlarlar. Bunların içinde en önemli etkinliği ise şirketin yıllık hedeflerine ulaşması ve kar sağlamasına katkı sağlayan birimdir.

  • İşletmelerdeki satış departmanları doğru yürütülmediği takdirde;
  • Önemli satış fırsatlarının kaybedilmesi,
  • Başarılı satış personelinin işten ayrılması,
  • Firmanın cirosal kayıplar yaşanması
  • En önemlisi de sektörde pazar kaybı yaşayacağı bilinmektedir.

Localveri, uzun yıllardır üzerinde çalıştığı ve geliştirdiği online satış ekibi yönetim uygulamaları ile satış ekibinin işlerini etkin yürütülmesine yardımcı oluyor. Potansiyel müşterilerin bulunması, mevcut veya potansiyel müşterilerinden gelen satış taleplerinin sahada veya ofiste herhangi bir bilgisayara bağlı kalmadan online olarak anlık kaydedilebilmesine olanak sağlıyor. Ayrıca açılan fırsata bağlı olarak ziyaret ve telefon görüşmelerinin aktivite olarak raporlanması talebin izlenebilirliğini sağlıyor. İlgili fırsat talebine en uygun teklifin hazırlanarak sunulması, fırsatın kazanılarak satışın gerçekleşmesi, sözleşmelerin hazırlanması sistem üzerinden yapılabiliyor.

Online Satış Ekibi Yönetimi Yazılımlarının en büyük avantajları ise özellikle kaybedilen fırsatların değerlendirilmesi ve raporlanması aşamasında oluyor. Şirket yönetimi satış fırsatlarındaki kaybetme nedenlerini raporlayarak aynı hataların sürekli tekrarlanmasının önüne geçebiliyor.

Uzun yıllar boyunca, bir çok işletmede yapılan değerlendirmeler sonucunda Online Satış Ekibi Yönetimi Sistemlerinin, satış ekibi ve firmanın satış faaliyetlerinde ciddi kazanımlar oluşturduğu görülmüştür.

Online satış ekibi yönetim yazılımlarımız hakkında detaylı bilgi için tıklayınız…